Destek-Sıkça Sorulan Sorular 2018-06-16T13:45:12+00:00

Sıkça Sorular Sorulara Hoşgeldiniz

1. Kullanıcı bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

2. “Şifremi unuttum” diyerek yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

3. Bu şekilde de giriş yapamıyorsanız tarayıcınızda cache temizliği yaparak yeniden giriş işlemini deneyiniz.

4. Başka bir cihazdan da giriş yapamıyorsanız müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Digiturk Play’e giriş yaparken “Hatalı Kullanıcı Adı veya Şifre” mesajını alıyorsanız Online Destek hattı ile görüşebilirsiniz. Müşteri Temsilcileri siteye girişiniz için yardımcı olacaklardır.

Ip kutunuz eğer 7120 model ise öncelikli olarak arka kısımdaki power switch’in ON konumunda olduğunu kontrol ediniz.

Kutu fiş çıkar tak yapılarak, kutunun ön panelindeki standby LED’inin mavi yandığından ve kutunun açık olduğundan emin olunmalıdır. Mavi Led yanmıyor ise kutuya elektrik gitmiyor demektir. Müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.  Mavi led yanıyorsa ve kutunun menülerine ulaşılabiliyorsanız yazılım versiyonu kontrol edilmelidir. Müşteri hizmetlerinden güncel yazılım versiyonunu öğrenebilirsiniz.

Öncelikli olarak modem kapatılıp açılmalıdır.

Eğer kablosuz modem kullanıyorsanız kutuyu kablo ile bağlayıp denenmelidir. Kablolu bağlantı üzerinden kontrol edildiğinde problem yok ise kablosuz bağlantı bulunduğunuz noktadan sağlıklı çalışmamasındandır.

Kablolu bir bağlantıda bu sorun yaşanıyorsanız bağlantı üzerindeki ekipmanlar kontrol edilmelidir. Öncelikli olarak farklı bir ethernet kablosu kullanılarak kontrol edilmelidir.  Kablolu bağlantı, PC veya başka bir cihaz ile kontrol edilir.

Farklı cihazlarda internet kullanımı var ise, sorun yaşandığı zamanlarda,  bu cihazlardaki internet bağlantısı kapatılarak kontrol edilir.

Youtube’dan içerik izleyerek aynı problemin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer Youtube’da sorun yaşamıyorken Digiturk Play’de sorun yaşıyorsanız ve bu sorun yaşadığınız içerikler belli ise Müşteri Hizmetlerini sorun yaşanan içeriklerin bilgisini verebilirsiniz. Müşteri temsilcileri teknik ekibe sorun yaşanan içerikleri bilgisini iletip çözümlenmesini sağlayacaklardır.

Bu paket temel paketimizdir. Digiturk Play yayınlarını izleyebilmeniz için Aile Paketi’ne sahip olmanız gerekmektedir. Aile Paket’imiz sadece beIN SPORTS kanallarımızı kapsamaz. Aile Paket’ine üye olarak farklı ulusal kanalları, çocuk kanallarını, yaşam temalı kanalları da izleyebilirsiniz. Hangi kanalların güncel olduğunu öğrenmek istiyorsanız buradan inceleyebilirsiniz.

IP kutunuzda “Hata Oluştu Lütfen Tekrar Deneyiniz” hatası alınıyorsa, Müşteri Hizmetleri ile görüşerek üyelik bilgilerinizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.   Müşteri temsilcileri bilgilierini kontrol ettikten sonra gerekirkse kutu üzerinden  bazı kontroller yapmanızı isteyebilir. Örneğin Youtube’da video oynatılabiliyormu ? Kutunun yazılım bilgisi. Kutunun internet bağlantısı kontrolü gibi.

Tekrar izle içeriklerinde 5 dakika’dan kısa süreli olarak siyah ekran sorunu yaşanıyorsa bu durum sistemden kaynaklı geçicidir. Eğer siyah ekran sorunu daha uzun süreli yaşanıyorsa Müşteri hizmetlerine sorunu iletebilirsiniz.

1. Üyelik bilgilerinizi kontrol ediniz.

2. Şifremi Unuttum ile şifre değişikliği yapınız.

3. Sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

1. Yurtdışında roaming yaparak hizmet alıyorsanız Türkiye IP’si aldığınız için Digiturk Yurtdışı Play uygulamasını kullanamazsınız. ait bir operatörden internette bağlanıyorsa Türkiye IP’sini alır ve yayın alamazsınız. Yayın alabilmeniz için ya Wi-Fi ya da yurtdışı bir operatöre ait internet bağlantısı kullanmalısınız.

2. Kullandığınız Digiturk Play uygulamasının son sürüm olduğunu kontrol ediniz.

3. Octoshape Player anlaşmasının kabul edildiğinden emin olun.

4. Digiturk Play uygulamasını, uygulama yöneticisi üzerinden kapatarak tamamen kapanmasını sağlayınız ve daha sonra tekrar başlatınız.

5. İnternet bağlantı hızının gereksinimleri karşıladığından emin olun. Bunun için herhangi bir hız testi uygulamasıyla hedef noktayı Amsterdam seçerek ilgili testi yapabilirsiniz.

6. Kullandığınız proxy veya VPN servisi varsa ağ ayarlarınızı varsayılana çekiniz.

7. Sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Apple Tv ile iOS Mac cihazlarınızı aynı ağ içerisinde tanımlarsanız Airplay özelliği sayesinde iOS ve Mac cihazlarınızdaki Digiturk Play yayınlarını Tv’nizden izleyebilirsiniz. Tanımlama sonrası kullanıcı girişi yaparak cihazınızın alt köşesindeki Apple Tv ikonuna basmanızla birlikte görüntüyü Tv’ye yönlendirebilirsiniz.

1. Kullandığınız Digiturk Play uygulamasının son sürüm olduğunu kontrol ediniz.

2. Digiturk Play uygulamasını, uygulama yöneticisi üzerinden kapatarak tamamen kapanmasını sağlayınız ve daha sonra tekrar başlatınız.

3. “Şifremi Unuttum” işlemini yaparak yeniden giriş yapmayı deneyiniz. Başka bir cihazdan da giriş yapabilip yapamadığınızı teyit edebilirsiniz.

4. Sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Digiturk’u web üzerinden “livestream” teknolojisi ile 7/24 canlı olarak bilgisayarınız ve mobil cihazlarınızdan izleyebilirsiniz. Digiturk Aırtıes IP kutu yardımıyla da Tv yayınlarını izlemenize imkan sağlayan internet yayıncılığıdır. Digiturkplay kolay kullanımı yanı sıra sizi ayrıcalıklı bir izleyici konumuna getirir. Çünkü üyeliğinizde bulunan tüm kanalları izlerken canlı yayın sırasında durdurabilirsiniz. Üstelik 12 saate kadar geri almanız da mümkün. Tekrar izle kısmından kaçırmış olduğunuz dizilerin, maçların, belgesellerin ya da programların tekrarını size özel rahatlıkta izleyebilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için 06151 – 957460 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Digiturk’u kaliteli bir şekilde izleyebilmeniz için geniş bant internet hızına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca minimum bağlantınız 4Mbit/s veya üzeri olması tavsiye edilir. Web’te veya mobil cihazlarda kullanılan adaptive streaming teknolojisi ile internet hızınız en az 2Mbit/s olması gerekir. Böylece Digiturk Play yayınlarını kaliteli ve kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Digiturkplay web ve mobil cihaz uygulamaları internet kullanımındaki değişikliklere uyum göstererek yayının kopmadan size iletilmesini en uygun çözünürlükte sağlar.

Digiturkplay spor paketi, aile paketine beIN SPORTS ve spor kanallarının eklenmiş halidir. Spor Paketine üye olan müşterilerimiz canlı olarak beIN SPORTS kanallarını izleyebildikleri gibi bütün spor içeriklerini de izleyebilirler. Hangi kanalların güncel olduğunu öğrenmek istiyorsanız buradan inceleyebilirsiniz.

Chromecast ve ve Samsung Cast cihazlarınızı aynı ağ üzerinde tanımlarsanız Digiturk Play yayınlarını izleyebilirsiniz. Tanımlama sonrası kullanıcı girişi yaparak cihazınızın alt köşesindeki Chromecast ikonuna basmanızla birlikte görüntüyü Tv’ye yönlendirebilirsiniz.

Destek Makaleleri

Destek Ekibimizden Bazı Sayılar

0
Cevaplanan Sorular
0
Beyazlayan Saçlar
0
İçilen Kahve
0
Calışılan saatler